2024. november 21.
Erősítik a települések árvízvédelmét a Közép-Tiszán

Erősítik a települések árvízvédelmét a Közép-Tiszán

Az uniós támogatású projektnek köszönhetően a Tisza középső szakaszán a víz lefolyása gyorsabb és akadálymentes lehet. 

Helyreállítják a hullámteret a Közép-Tiszán, Szolnok és Kisköre között. A várhatóan a jövő év elejére elkészülő fejlesztés erősíti a környező települések árvízi biztonságát - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) csütörtökön az MTI-vel.

A munkálatok a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében már folynak, a projekt az Európai Unió és a magyar állam 16,1 milliárd forintos támogatásával valósul meg, az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) és a Kötivizig konzorciumában.

A cél a hullámtér, azaz a  nagyvízi meder vízszállító képességének helyreállítása. A projektnek köszönhetően a Tisza középső szakaszán a víz lefolyása gyorsabb és akadálymentes lehet - olvasható a közleményben.

A töltésáthelyezések révén megszüntetik a kritikus folyószűkületeket, elbontják az övzátonyokat, azaz a hordalékból képződött magaslatokat, továbbá eltávolítják az árvizek levonulását gátló tereptárgyakat és elburjánzott növényzetet.

A beruházás közvetve 49, közvetlenül pedig 15 települést - Besenyszög, Csataszög, Fegyvernek, Kisköre, Kőtelek, Nagykörű, Pély, Szajol, Szolnok, Tiszabő, Tiszabura, Tiszapüspöki, Tiszaroff, Tiszasüly, Törökszentmiklós - érint.

Megosztás

Kié a felelősség? Így látjuk a társadalmi ügyeket

Hello Ország

Kié a felelősség? Így látjuk a társadalmi ügyeket

  • 2024.09.26

Fenntarthatóság, gyermekvédelem, esélyegyenlőség – és még hosszan folytathatnánk a társadalmilag fontos ügyek listáját. Abban egyetért a közvélemény, hogy ezekkel a témákkal foglalkozni kell, de a felelősségvállalás szintjeiről és szereplőiről már eltérően gondolkozunk. A CHERRISK friss kutatása a társadalmi felelősségvállalással kapcsolatos véleményeket vizsgálta, és érdekes eredményeket hozott.